Bajki z dzieciństwa

dzieci z ksiazka

Któż z nas nie pamięta bajek braci Grimm, Hans Chrystian Andersen, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, czy Juliana Tuwima.


Bajki tychże autorów i wielu innych wspaniałych bajkopisarzy rozbrzmiewały każdego wieczora w naszych domach. Do najbardziej zapamiętanych bajek z okresu dzieciństwa z całą pewnością należy „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa śniegu”, „Księżniczka na ziarnku grochu” (Hansa Chrystiana Andersena), „Śpiąca Królewna” (Charlesa Perrault), „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (Marii Konopnickiej), czy też „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”, „Ptasie plotki” (Jana Brzechwy) oraz „Czerwony Kapturek”, „O rybaku i jego żonie”, „Kopciuszek”, „O czterech muzykantach z Bremy”, „Przygody Paluszka” (braci Grimm) i jakże lubiana „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

03.03.2011. 13:27

Opowiadania lubiane przez dzieci

Żeby natrafić naciekowe i szalenie interesujące opowiadanie dla dzieci, wystarczy się troszkę rozglądnąć wokół siebie.


Zarówno Internet, jak i świat nieco bardziej namacalny, realny obfituje w wiele polecanych i lubianych pozycji czytelniczych. Od znanych już od pokoleń opowiadań typu „Opowieść Wigilijna”, po mniej znane pozycję jak „Motylek Filipek” Anny Kowalskiej, czy też „O chłopcu, nudzie i szarym kamyku”, „Niedźwiadek” i wiele innych wspaniałych opowiadań autorów znanych, popularnych, i tych nieco mniej. W całym tym opowiadaniu, i czytaniu opowiadań najważniejsze jest to, by zaciekawić malucha, sprawić mu przyjemność oraz przekazać mu odrobinę wartościowej i przydatnej nauki życiowej na przyszłość. To z całą pewnością zaowocuje!

25.02.2011. 16:05

Rehabilitacja dzieci

Praca z dzieckiem, które wykazuje problemy ruchowe nie należy do najłatwiejszych. Rehabilitacja dzieci wymaga odpowiedniego podejścia .


Nie tylko tego, które obejmuje pomoc specjalistyczną. Na etapie rozwoju malucha bardzo ważną rolę odgrywa praca rodzica. Ćwiczenia wykonywane w domu, wedle wskazań rehabilitanta czy też fizjoterapeuty. Tylko w ten sposób można zapobiegać dalszym problemom, jak i eliminować te, które już się pojawiły.


Czytaj dalej 16.01.2009. 11:28

Kategorie:

Nowe wiadomości:

Nowe komentarze:

  • Brak komentarzy

RSS Feeds: